Blockchain nieprzerwanie na podium

Od kilku lat obserwuje się nieprzerwany trend na technologię Blockchain, którą szczególnie wpiera jeden ze światowych gigantów biznesowych, Samsung. Koreańska korporacja wydała pakiet SDK do tworzenia aplikacji dApps.

DApps jest skrótową formą zdecentralizowanej aplikacji (z ang. decentralised applications). Nie należy jej kojarzyć ze słowem, które wypowiadane w jednym z brytyjskich akcentów oznacza obuwie na gumowej podeszwie.

Założeniem dApps jest funkcjonowanie bez pośrednika, poza kontrolą jakiegokolwiek pojedynczego podmiotu. Dla przykładu zdecentralizowany Twitter byłby odporny na cenzurę, a po opublikowaniu wiadomości twórca aplikacji nie mógłby nawet jej usunąć.

Pakiet dApp SDK ma na celu zapewnienie pełnego zestawu narzędzi, które pomogą programistom w tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie Ethereum.

Ethereum jest najpopularniejszą platformą dApps i drugim co do wielkości Bitcoinem. Zainteresowanie dotyczące skalowalności doprowadziło jednak do powstania wielu obiecujących alternatyw.

makerdao.com

Narzędzia programistyczne Blockchain firmy Samsung obsługują obecnie pięć urządzeń: Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G i Galaxy Fold. Koreański gigant wprowadził portfel kryptowalut kompatybilny z Ethereum i innymi projektami wykorzystującymi tokeny ERC20.

Obecnie istnieje około 2667 dApps. Liczba aktywnych użytkowników oscyluje się między 30 a 32 tysiącami dziennie. Parametry są znaczące, podczas gdy znakomita większość nie słyszała o takim rozwiązaniu. Stąd masowe przyjęcia dApps będą wymagały czasu.

Wsparcie dużego producenta smartfonów bez wątpienia pomoże podnieść świadomość opinii publicznej na ich temat.


Sprawdź ofertę