Google asystent jako miniaturowy głośnik

Młodszy brat Google Home.

W tym tygodniu mogliśmy się zapoznać z pierwszymi recenzjami inteligentnego głośnika Google Home Mini. Z pierwszych doniesień wynika, że zrezygnowano górnego panelu dotykowego aby zapobiec przypadkowej aktywacji urządzenia i nagrywania rozmów bez wiedzy użytkownika. Google obiecało wprowadzić aktualizację urządzenia do 15 października. Nie wydaje się aby powyższa usterka miała negatywny wpływ na ogólny odbiór odchudzonej wersji inteligentnego głośnika Google Home.

Mały, okrągły głośnik będzie dostępny w 3 wariantach kolorystycznych (kreda, węgiel, koral). Ma zaledwie 9,8 cm średnicy i 4,1 cm wysokości. Obsługuje formaty audio HE-AAC i LC-AAC + oraz wspiera technologię WiFi i Bluetooth. Głośnik pracuje na systemie operacyjnym Androida.

Wśród swoich możliwości Home Mini oferuje przystępne informacje dotyczące pogody, ruchu ulicznego, wiadomości, sportu i innych. Podobnie jak w przypadku starszego brata Google Home, Mini może śledzić nasz kalendarz, wysyłać przypomnienia i działać jako wirtualny asystent. Niestety obecnie asystent Google nie wspiera języka polskiego.

Google Home Mini

Inteligentny głośnik może również służyć jako centrum sterowania urządzeniami współpracujących z Google. Może być używany z Chromecastem do słuchania muzyki, oglądania filmów czy programów telewizyjnych.

Google Home Min możemy zamówić w sklepie Google Store za US $49.00. Wysyłka urządzeń rozpocznie się maksymalnie 18 października.

Forma i funkcjonalność

Pierwsi recenzenci pozytywnie wypowiadają się na temat nowego produktu Google.

Google Home Mini to atrakcyjna mała rzecz. To urządzenie naprawdę wygląda ładnie, jak ekscentryczna dekoracja, która łączy się z Internetem.” – Adam Clark Estes dla Gizmodo.

Recenzenci docenili materiał i konstrukcję urządzenia.

„Szczyt pokryty jest tkaniną, natomiast podstawa zrobiona jest z plastiku pokrytego gumą. Całość wygląda jakby ktoś włożył pączka w skarpetkę”. – Ron Amadeo dla Ars Technica.

Google Home Mini punktuje również za funkcjonalność.

„Ostatna wersja oprogramowania Google Home Mini jest doskonała. Konfiguracja trwa około sześciu sekund” – Gizmodo’s Este

Czym inteligentne głośniki zawitają w naszych domach na stałe? Czas pokaże.


Sprawdź ofertę